Výrobce

Čaj na přání

Kategorie

Reklama

Bylinářství.cz - články - Potravinová alergie a kandidóza

Jednou z příčin stále častějších potravinových alergií může být přemnožení kvasinek rodu Candida. Pokud se podaří obnovit symbiotické vztahy v našich střevech, vymizí postupně i potravinové alergie. Kvasinky jsou přirozenou součástí našeho těla a žijí zejména ve střevech, kde pomáhají trávit přijatou potravu. Při nevhodných stravovacích návycích, užívání antibiotik, hormonů a jiných chemických léčiv se tento běžný organismus však může snadno přemnožit a vyvolat celou řadu vážných onemocnění – od alergií, poruch imunity, ekzémů, gynekologických zánětů, střevních problémů až po těžké depresivní stavy. Z původně neškodné kvasinky se stává zákeřný nepřítel a nastává tzv. kandidóza, (kvasinková infekce, dysbióza, mykóza, vaginitida).

**Dokonalé organismy**
Kvasinky patří do říše hub - nejdokonalejších a nejplodnějších organismů na naší planetě. Kandida není odkázána pouze na pohlavní rozmnožování a může se v našem těle prakticky neomezeně rozrůstat pomocí svého mycelia - podhoubí. Pro houževnaté myceliové vlákno kandidy není žádný problém ani průnik skrz střevní stěnu. Vzniklými mikrotrhlinami se pak do krevního oběhu dostávají nedostatečně natrávené bílkoviny a jiné složky, které vyvolávají nežádoucí imunitní reakce. Obranné lymfocyty totiž neadekvátně reagují na setkání s těmito nepřirozenými metabolity a dochází k nejrůznějším alergickým projevům – od vyrážek, přes potravinové alergie až po těžký astmatický záchvat.   V souvislosti s rozmnožováním kandidy je důležité zmínit další nepříjemnou skutečnost. Pokud se přemnožená kandida dostane až na povrch kůže, např. v oblasti různých kožních záhybů, kde se drží potřebné teplo a vlhko -pod prsy, v podpaží, mezi hýžděmi, u pohlavních orgánů, mezi prsty nohou, kolem pupku, objeví se množství zralých plodnic (bílý povlak, světlé šupiny). Tato místa silně svědí a při škrabání postižené kůže se uvolňují miliony nových spor, které jsou následně vdechnuty. Kandida se poté uchycuje také na sliznicích dýchacích cest, což se projevuje větším zahleněním či zduřením.

**Diagnostika kandidózy**

Pokud vás napadlo, že i vy byste mohli trpět kandidózou, zkuste si projít následující test:
Projevují se u vás následující symptomy?
- Neodolatelná chuť na sladké
- Zvýšená tvorba lupů, vypadávání vlasů a svědění hlavy 
- Ekzémy a vyrážky
- Svědění konečníku
- Suché dlaně, šupinatá kůže
- Poruchy paměti
- Závratě, točení a bolesti hlavy
- Zápach z úst
- Nadýmání a průjmy
- Nesnášenlivost alkoholu
- Kolísání tělesné váhy
- Ušní záněty s hnisavými výtoky
- Gynekologické výtoky, záněty močových cest
- Zvětšené uzliny
- Imunitní poruchy
- Potravinové alergie
- Deprese a apatie
- Chronická únava

Pokud byla vaše odpověď ANO alespoň u osmi bodů, je velmi pravděpodobné, že kandidóza je vaším problémem. Lékaři jsou bohužel k této diagnóze často nepochopitelně hluší a nechtějí ani provést potřebná vyšetření. Případná antibiotická a fungicidní léčba má navíc spíše devastující následky, neboť jsou narušeny potřebné symbiotické mikrobiální vztahy ve střevním traktu. Pacientům proto nezbývá, než vzít své zdraví do vlastních rukou a pustit se do alternativní léčby.  Než se nemocní propracují ke skutečně fungujícím přípravkům, utratí často zbytečně desítky tisíc korun za neúčinné prostředky. Proto bych rád uvedl tři osvědčené přípravky, s kterými mám při léčbě kandidóz vynikající zkušenosti.

**Bylinná léčba**
Na prvním místě je to elixír Fungilen, který již pomohl stovkám bezmocných pacientů. Tento čistě přírodní přípravek je založen na přímém odstranění nežádoucích mikroorganismů, včetně všech druhů patogenních kvasinek. Obsažený extrakt z penízovky sametonohé ve spolupráci s dalšími likvidátory patogenních mikroorganismů levandulí lékařskou a lichořeřišnicí větší potlačují spolehlivě růst kandidy. Výtažek z puškvorce lékařského odstraňuje zánětlivá ložiska ve střevech a bříza bělokorá v této směsi funguje jako drenáž všech uvolněných toxinů a odpadních látek. Obsažené bylinky a penízovka mají na rozdíl od klasických antibiotik svou inteligenci a ničí pouze nepřátelské organismy.  Laktobacilům a dalším potřebným baktériím naopak uvolňují větší životní prostor ve střevech k lepší činnosti. Pokud je ve střevním traktu dostatek těchto symbiotických baktérií, nemělo by docházet ke vzniku kandidóz, neboť laktobacily mají za úkol kandidu hlídat před přemnožením. Při léčbě kandidóz je třeba obrnit se někdy velkou trpělivostí, neboť naším protivníkem je evolučně jeden z nejdokonalejších organismů vůbec. Léčba Fungilenem by měla být vždy dostatečně dlouhá až do úplného vítězství. V praxi jde obvykle o týdny až měsíce. 

**Obnova symbiotických baktérií**

Dalším výborně fungujícím prostředkem v boji s kandidózou, avšak spíše podpůrného charakteru, je italský laktobacilový preparát "Ferzym":?page=shop/flypage&product_id=953, který obsahuje 10 ušlechtilých kmenů mléčných baktérií v množství 7 miliard zárodků v jedné kapsli. Unikátnost tohoto přípravku spočívá v převratné technologii, pomocí které jsou laktobacily chráněny dvojitým bílkovinným obalem před agresivními žaludečními šťávami. Jiné koncentrované laktobacily tuto speciální ochranu nemají, a proto většina mléčných baktérií končí svou cestu již v žaludku. Ozdravného efektu proto nedosahují často ani koncentrované laktobacilové preparáty s mnohamiliardovými denními dávkami. Oproti tomu již jedno balení Ferzymu by mělo stačit k základní obnově střevních baktérií a tím i potlačení přemnožených nežádoucích kvasinek.  Přípravek "Ferzym":?page=shop/flypage&product_id=953 však doporučuji nasadit až po vyčištění střev, tedy využívání alespoň jedné lahvičky elixíru "Fungilen":?page=shop/flypage&product_id=708, aby kolonizace nových baktérií proběhla maximálně efektivně.  

Martin Kolár

Vaše výhody:
Široká nabídka na trhu.
Při objednávce nad 800,- Kč dárek zdarma.
Odesíláme do dvou dnů pokud je zboží skladem.
Při nákupu nad 1.700 Kč doprava ZDARMA.
Nejnižší poštovné od 85,- Kč.

Facebook    Skype status My status