Výrobce

Čaj na přání

Kategorie

Reklama

Bylinářství.cz - články - Houby - lék budoucnosti

Houby patří do samostatné biologické říše, neboť nebylo nalezeno žádné evoluční spojení s rostlinami ani živočichy. Patří mezi nejstarší a současně i nejdokonalejší organismy na Zemi. Houby obsahují zcela unikátní léčivé látky, které mohou příznivě ovlivnit řadu chorob, včetně těch nejzávažnějších, jako jsou onkologická onemocnění či poruchy imunity. 

Mykoterapie – léčba budoucnosti

Mykoterapie – léčení pomocí hub, je známa již více než 3 000 let, ovšem v Evropě probíhají odborné výzkumy teprve několik posledních desítek let. Středem vědeckého zájmu je především vysoký obsah polysacharidů (tzv. betaglukanů) s protinádorovými, antibiotickými, antivirálními a imunostimulačními účinky. Je zajímavé, že k objevu glukanů přispěli výraznou měrou čeští vědci, kteří systematicky zkoumali léčivé účinky hlívy ústřičné. Tato houba je díky tomu dnes základem většiny glukanových přípravků. Kromě několika glukanových frakcí je v houbách přítomno ještě mnoho dalších unikátních látek, které pomáhají zvyšovat koncentraci interferonů a interleukinů, jež působí přímo proti metastázám rakovinných buněk, aktivují makrofágy, NK a LAK buňky, B a T lymfocyty a tvorbu granulocytů v kostní dřeni. Výrazný protirakovinný účinek je vědecky potvrzen a např. v Japonsku přípravky z hub patří dlouhodobě k nejprodávanějším a nejpoužívanějším lékům vůbec. 

Zpracování hub

Při volbě nejvhodnějšího houbového preparátu je dobré poradit se s některým odborníkem, neboť imunostimulačních hub existuje několik desítek a každá má svá specifika. Další otázkou je ideální forma mykoterapie. Někteří lidé se mylně domnívají, že stačí, když si v létě nasbírají houby v lese a připraví si z nich třeba smaženici nebo polévku. Mnoho léčivých látek v houbách je termolabilní, tzn., že tepelná úprava je ničí. Většina hub je ale za syrova méně či více jedovatá, takže jediným prověřeným způsobem zpracování k pozdějšímu využití je sušení, které má však svá rizika. Při nesprávných postupech hrozí nejčastěji napadení různými toxickými plísněmi. Z tohoto důvodu se hledají další možnosti bezpečnější konzervace a uchování hub. K nim patří např. lyofilizace, sušení pomocí vymrazování. Jako nejúčinnější postup se však jeví lihové a vodné výtažky z léčivých hub, které vykazují až 10x vyšší účinek než houbové tablety či sušená biomasa. Některé firmy, které nemají dostatečné technologické a odborné zkušenosti, však tyto účinné extrakty nepochopitelně ředí na homeopatické potence. Fyzický léčebný efekt takového přípravku je tak prakticky nulový, neboť při ředění vyšším než 1: 1000 (D3) tinktura již neobsahuje žádné významné množství léčivých látek. Oklamaný zákazník kupuje draze jen vodu s trochou lihu, což lze jednoduše ověřit v každé laboratoři. Poctivý extrakt si naopak zachovává svou typickou houbovou chuť i vůni. Jsem rád, že konečně existuje nový Duhový elixír Imunex, který je vyroben výhradně z nezředěných výtažků žampionu a houževnatce – shiitake. Kromě alkoholu, který slouží jako konzervant a katalyzátor účinku, neobsahuje Imunex žádné přídavné látky. Elixír Imunex neprošel tepelnou úpravou, takže si zachovává i svou vysokou enzymatickou aktivitu, která je důležitá při protinádorovém a protizánětlivém působení. Enzym superoxidismutáza je např. stěžejním ochranným činitelem před reaktivními sloučeninami kyslíku, tzv. volnými radikály. Výtažek ze žampionu a houževnatce navíc obsahuje všech osm esenciálních aminokyselin v ideálním poměru, stopové prvky jako železo, měď, hořčík, zinek, mangan a další potřebné přírodní minerály - draslík, vápník, fosfor, vitaminy B, C a D2.  


Použití přípravku je vhodné především při:

- imunitních a autoimunitních poruchách, alergiích (včetně polyvalentních) a ekzémech
- nádorových onemocněních 
- při chemoterapii a radioterapii pro snížení jejich vedlejších účinků
- bakteriálních infekcích (zejména Staphylococcus aureus, Borrelia, Escherichia coli), chřipce, rýmě a nachlazení
- regulaci krevního tlaku, cholesterolu a podpoře metabolismu, anémii
- ochraně jater, žlučníkových kamenech a žaludečních obtížích (zejména vředech)
- cukrovce, migrénách a kloubních problémech 
- civilizačních onemocněních, vyčerpání organismu, chronické únavě a AIDS
- Parkinsonově chorobě, Bechtěrevově nemoci a roztroušené skleróze
- podpoře růstu zdravých kostí

Velké naděje tento elixír přináší zejména pacientům s autoimunitním onemocněním, jako je systémový lupus erythematodes, Addisonova nemoc, revmatoidní artritida, tyreoiditida, Sjögrenův syndrom, sarkoidóza, Crohnova choroba a ulcerózní kolitida, celiakie, autoimunitní hepatitida, dermatopolymyozitida, systémová sklerodermie či Raynaudův syndrom.

Jako prevence před rakovinou postačí šestitýdenní ozdravná kúra 1-2x do roka. Při alergiích a jiných chronických nemocech je možné Imunex užívat i dlouhodobě, přičemž po dvou lahvičkách elixíru doporučuji zařadit vždy třítýdenní přestávku. Při těžkých a akutních alergických stavech se osvědčuje zrychlené dávkování – namísto klasických 20 kapek 3x denně se užívá 10 kapek 6x denně. Děti mohou při akutní potřebě užívat 5 kapek 6x denně.

Martin Kolár 

Vaše výhody:
Široká nabídka na trhu.
Při objednávce nad 800,- Kč dárek zdarma.
Odesíláme do dvou dnů pokud je zboží skladem.
Při nákupu nad 1.700 Kč doprava ZDARMA.
Nejnižší poštovné od 85,- Kč.

Facebook    Skype status My status