Výrobce

Čaj na přání

Kategorie

Reklama

Bylinářství.cz - články - EUFORIE zelený čaj s konopímEUFORIE  powder  je směs zeleného čaje, konopí a aronie s příchutí lemongras –citronové trávy.


Novinkou je použití konopí  pro jeho neobvyklé vlastnosti. Jedná se o  německou potravinářskou odrůdu konopí stého, Cannabis sativa, která neobsahuje omamnou látku THC. Neočekávejte tedy nějaké omamné účinky. Slovo Euforie znamená příjemný subjektivní pocit tělesné a psychické pohody a látky obsažené v této čajové směsi a pohoda při čajovém obřadu Vám tento pocit vědomě navodí.  Konopí je unikátní rostlinou pro vysoký obsah mastných kyselin a vitaminů A, B, B1,B2,B3,C,D a E, draslíku, vápníku, hořčíku, fosforu a zinku, které regenerují nervovou soustavu, zvyšují imunitu, zlepšují stav všech tkání, pomáhají proti únavě, snižují cholesterol, srdeční infarkty, mozkové příhody atd. Pravdu o léčebných účincích konopí již nelze zastavit, viz. vědecké studie a info na internetu.

 

Aronie - černý jeřáb obsahuje mnoho bioaktivních látek, vitamíny, je bohatý na minerály. Tyto látky snižují krevní tlak, posilují cévy, tlumí bolesti, zlepšují metabolismus, působí proti žaludečním vředům a  ledvinovým kamenům, snižují  emocionální nerovnováhu a zvyšují imunitu.

Zelený čaj  je léčivá bylina, jejíž účinky na lidské zdraví jsou známy již před naším letopočtem. Proto se touto tématikou již řadu let zabývají výzkumné zdravotnické laboratoře, které své někdy až neuvěřitelné výsledky zveřejňují ve svých vědeckých studiích po celém světě. Avšak podle našich vnitrostátních zákonů a podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady č.1924/2006 je zakázáno uvádět tato zdravotní tvrzení u potravin, tedy také u léčivé byliny - zeleného čaje, který byl mezi potraviny bohužel zařazen. Na základě vědeckých studií však bude tato léčivá bylina zřejmě zařazena do seznamu potravin, u kterých se tato zdravotní tvrzení uvádět mohou. (www.teeverband.de). Pro vaši informaci uvádíme některé názvy vědeckých studií v plném znění: Čaj v prevenci před rakovinou – účinky a mechanizmy. Pití čaje zabraňuje rakovině žaludku a střev. Preventivní účinky čaje na zubní kaz. Antioxidační účinky zeleného čaje. Zelený čaj jako nápoj pro těhotné ženy. Čaj chrání před bakteriemi a viry.  Konzumace zeleného čaje souvisí se smrtelným kardiovaskulárním onemocněním. Účinky EGCG v zeleném čaji při léčení sklerozy multiplex.  Čaj zabraňuje vzniku rakoviny vaječníků. Zelený čaj jako prevence před Alzheimerovou chorobou atd. 

Pokud máte zájem o souhrnné informace zpracované z mnoha vědeckých studií, naleznete je v publikaci Kniha o zeleném čaji, jak pomocí zeleného čaje předcházet rakovině azpomalovat stárnutí, od autorů A.Mitscher Ph.D. a Victoria Dolby, kterou vydalo nakladatelství ZEMS  a Pragma.

V čem spočívá síla zeleného čaje? Zelený čaj, který během zpracování neprodělal proces fer­mentace, si ponechal nejen svoji přirozenou barvu a původní obsah účinných látek, ale hlavně onu velmi důležitou látku nazvanou epigalokatechingalát, EGCG, ve vědeckých studiích označovanou jako vhodný prostředek při posilování koncentrace a duševní výkonnosti, má povzbuzující účinky, působí blahodárně na trávící trakt, je silný antioxidant, přispívá k redukci tělesného tuku, snižuje krevní tlak i hladinu cholesterolu, snižuje nebezpečí infarktu, prospívá při cukrovce, ochraňuje chrup, zabraňuje šíření virů, působí blahodárně při léčbě křečových žil a hemeroidů, udržuje zdraví srdce, ochraňuje buňky od nežádoucího bujení, atd. Zelený čaj obsahuje dále mnoho důležitých minerálů, mangan, draslík, zinek a vápník, další látky jako katechiny, aminokyseliny, vitamíny, sacharidy, dále kofein, který přispívá k větší psychické výkonnosti a ke spalování tuků, atd.

Vaše výhody:
Široká nabídka na trhu.
Při objednávce nad 800,- Kč dárek zdarma.
Odesíláme do dvou dnů pokud je zboží skladem.
Při nákupu nad 1.700 Kč doprava ZDARMA.
Nejnižší poštovné od 85,- Kč.

Facebook    Skype status My status